UWAGA! Dołącz do nowej grupy Bogatynia - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Policja przypomina seniorom o bezpieczeństwie w ramach kampanii „Senior na 6 z plusem”


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu prowadzą działania profilaktyczne skierowane do seniorów, aby zwiększyć ich bezpieczeństwo. W ramach kampanii „Senior na 6 z plusem” odbyły się spotkania z członkami „Klubu Seniora”, podczas których omawiano zasady zapobiegania oszustwom. Policjanci zwrócili uwagę na różne metody działania przestępców oraz podkreślili znaczenie ostrożności.

Podczas spotkań z seniorami, policjanci przedstawili informacje na temat najczęściej stosowanych technik oszustw, takich jak „na wnuczka” czy „na policjanta”. Zaznaczone zostało, w jaki sposób oszuści wykorzystują zaangażowanie emocjonalne starszych osób, co czyni je łatwymi ofiarami. Uczestnicy spotkania byli zachęcani do zachowania czujności i stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa, co pozwoli im uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

W ramach kampanii „Senior na 6 z plusem”, policjanci przedstawili m.in. następujące zasady, które powinny być przestrzegane przez seniorów: nie należy przekazywać pieniędzy obcym, nie ufać nieznajomym osobom dzwoniącym z prośbą o pomoc finansową oraz nie podawać danych osobowych przez telefon. Policja apeluje także do rodzin, aby wsparły seniorów w temacie bezpieczeństwa, rozmawiając o zagrożeniach oraz przypominając o zasadach ostrożności.

Źródło: Policja Zgorzelec


Oceń: Policja przypomina seniorom o bezpieczeństwie w ramach kampanii „Senior na 6 z plusem”

Średnia ocena:4.81 Liczba ocen:25


Zobacz Także